Відчуття безпеки
4 Тиждень
Отже, ми поступово переходимо з Вами до практичної частини. Метою роботи на цьому тижні є показати Вам на прикладі як пропрацьовуються найрізноманітніші теми. Для цього ми обрали тему "Безпека харчування" адже так чи інакше це питання турбує кожного. Проте перед тим як приступити до роботи над цією темою, перше на що ми звертаємо Вашу увагу - це як саме ми обирали тему. Наступні три тижні Ви будете працювати самостійно над тими питаннями, котрі турбують саме Вас. Але щоб підвищити продуктивність такої роботи, варто в першу чергу спокійно реагувати на свої страхи. Тому ми пропонуємо Вам прослухати наступний матеріал, де автор подкасту, коуч, спікер, лайфстиліст Ольга Максименко розповідає про свій страх та досвід клієнта.
Як зазначає автор, дуже часто через страх, і не важливо це красивий кристал чи якийсь інший образ, ми доволі часто відкладаємо роботу, знаходячи інші "важливіші" справи. Доволі цікавим є той факт, що іноді ми навіть не усвідомлюємо, що відкладаємо якесь завдання, саме через страх. Поняття страху в нашій культурі отримала подвійний стандарт. Адже з дитинства нас привчали, що боятися це погано та бояться лише боягузи. Проте з іншого боку, і в більшості випадків неусвідомлено, нам нав'язували чого саме "має" боятися кожен. Такими явищами заведено лякати дітей, а в дорослому житті вони отримують якщо не схвалення, то повне розуміння і прийняття суспільством. Доволі важливо в даній ситуації навчитися відрізняти страх від реакції на нього. Адже якщо реакція на страх не є загально прийнятою в суспільстві, то її прояв може бути також пригнічений. Уявімо собі наступну ситуацію: дитина нещодавно навчилася кататися на велосипеді не втрималася і впала. В залежності від культурних норм різні реакції будуть прийнятними. Так в одній країні звання "Турботлива матуся" отримає та, котра миттєво підскочить до дитини та, розпитуючи, буде проводити огляд. В той самий час в іншій країні найкращою реакцією буде, спостерігаючи з відстані, дати дитині можливість самій встати чи повідомити про проблему арсеналом дитячого інструментарію. Кожна мама переймається здоров'ям, життям, щастям, успішністю своїх дітей, і скоріш за все бажає цього ж і іншим дітям. Отже, ми можемо сказати, що страхи міжнародні, а от реакції мають національність.
Таке різномаїття підходів, реакцій, норм та узагальнень, на додачу до емоційного забарвлення, зазвичай створює навколо страхів таємничу, понуру та лячну завісу. І доволі часто забувається, що страх це всього лише природна реакція організму, котра турбується про нас та наші базові потреби. І, хочемо ми того чи ні, вона все одно була, є і буде. Тому ми пропонуємо ознайомитися з наступним матеріалом, котрий допоможе Вам дослідити та краще пізнати свої страхи.
Якщо з формулюванням страхів все більш менш зрозуміло, то виконання 2 та 3 пунктів іноді викликає певні питання, тому хочемо одразу трошки прояснити. Річ у тім, що спостерігаючи за своїм тілом Ви надалі зможете відстежувати чи знижується інтенсивність страху й ідентифікувати це відчуття стосовно інших аспектів життя. Практика ж опису власного страху, до речі її згадували й в подкасті, дає змогу знизити його рівень, а це своєю чергою покращить роботу з ним.
Проте доволі часто, коли ми ідентифікуємо якийсь страх, то ми бачимо величезну кількість загроз та ризиків, котрі можуть його запускати або підсилювати. І якщо робота з глибинними страхами це робота фахівців з інших сфер, то з загрозами та ризиками ми можемо почати працювати вже зараз. І ось на цій стадії дуже важливим є правильний вибір задач для першочергової роботи. Саме на цьому етапі нам знадобиться уміння пошуку, перевірки та обробки інформації. Адже ми маємо бути певними, що витрачаємо час на найважливіше і пріоритетніше питання.
Отже, які з загроз є найважливішими? Яку тему варто пропрацювати першочергово? Що саме буде найкритичнішим для мене та моєї родини? Тут Вам знов буде в нагоді практика з оцінювання загроз, з котрою ми знайомили Вас на другому тижні. Пригадати її можна в матеріалі нижче.
В цьому матеріалі розписана практика якісного та кількісного аналізу ризиків та загроз з ризик-менеджменту, котру можна використовувати в буденному житті.
Матеріал українською мовою
1-2 хвилини читання